HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT        W czwartek 7 grudnia gościliśmy w auli gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej, gdzie jako jedyny chór nie akademicki, wzięliśmy udział w górniczym święcie muzyki i wspólnie z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej, otworzyliśmy 48. Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich. Od razu odpowiedzieliśmy pozytywnie na zaproszenie do wzięcia udziału w tym prestiżowym festiwalu, gdzie prezentują się raczej młode chóry akademickie i zespoły.

         
      Koncert był transmitowany przez Internet, ale na żywo w Auli również było sporo osób, przede wszystkim Rektorzy Uczelni i przedstawiciel naszej kopalni - Dyrektor ds. Technicznych pan Grzegorz Skowron, dyrygenci i chórzyści chórów  oraz osoby zakochane w muzyce chóralnej.
        Po naszym występie dyrygent chóru Krzysztof Kujawski podziękował za zaproszenie - bo Jest dla nas zaszczytem i wyróżnieniem - że mogliśmy śpiewać w koncercie inauguracyjnym. W imieniu swoim i chóru złożył również życzenia świąteczne i noworoczne a chór zaśpiewał stosowny utwór. Na zakończenie po sesji zdjęciowej wspólnie z organizatorami, razem z chórem gospodarzy - Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej zaśpiewaliśmy "Zieleni się jodła".


      W kartach kroniki naszego chóru jest informacja i "Starsi" chórzyści potwierdzają, że nasz zespół brał udział w otwarciu 14. Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich w roku 1987 - czyli już siedem lat po postaniu naszego chóru.
     Wyjazd na to wydarzenie stał się możliwy dzięki finansowemu wsparciu KGHM Polska Miedź S.A, a pomoc organizacyjną udzieliły nam Zakłady Górnicze Lubin. Serdecznie dziękujemy.


48. Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich
Koncert Inauguracyjny -
link do fimu

Źródło: Oficjalny kanał Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej - więcej

Aula Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej,
A-1, Wyb. S. Wyspiańskiego 27:

 
- Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej,
   dyrygent Małgorzata Sapiecha-Muzioł

 - Górniczy Chór Męski przy Oddziale ZG Lubin KGHM Polska Miedź S.A.,
   dyrygent Krzysztof Kujawski
 - Prowadzenie koncertu pani Iwona Polakwięcej foto  / autorzy: Piotr Bołkanowicz, Łukasz Bagiński