HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

Szanowni Panowie - mieszkańcy Lubina i okolic. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi członków Górniczego Chóru Męskiego
GRATULACJE


   Mamy wspaniałą wiadomość - w dniu 10.09.2021r.  w CK "Muza"
w Lubinie, odbyło się wręczanie odznaczeń i medali z okazji 60-lecia KGHM.  Dla nas przypadły dwa - dla Górniczego Chóru Męskiego
oraz dla dyrygenta chóru Krzysztofa Kujawskiego -

ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ

                                                                                                                                                więcej info
      W piątek 22 października wystąpimy z koncertem dedykowanym odchodzącym w bieżącym roku na emeryturę pracownikom Zakłady Górnicze „Lubin” KGHM Polska Miedź S.A. Ta szczególna uroczystość odbędzie się w stołówce O/ZG „Lubin” (szyb główny), a uczestnicy usłyszą pieśni górnicze oraz światowe przeboje i standardy muzyki rozrywkowej.     W czwartek 11 listopada na zaproszenia pana Andrzeja Tomasza Drozdowicza - Prezesa PZChiO Oddział we Wrocławiu, pojedziemy do miejscowości Iłowa Żagańska. Tutaj wystąpimy z koncertem z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy chętnych do chóru góniczego.

Wiek chórzysty nie ma znaczenia - mile widziana młodzież szkolna i akademicka z naszego regionu. W szeregach chóru młodzież znajdzie możliwość realizowania się artystycznie pod opieką doświadczonego dyrygenta.

Członek chóru nie musi być górnikiem a wykonywany zawód jest nieistotny. Co prawda wiek nie jest barierą możliwości wokalnych, ale nie należy zwlekać z podjęciem decyzji.

zatrudnienie na zmiany nie stanowi przeszkody dla przynależności do chóru. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego i znajomości nut, ponieważ każdy kto zdecyduje się do nas dołączyć, może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych i życzliwych kolegów oraz dyrygenta.

Uczestniczenie w próbach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez chór, daje możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Występy zespołu w kraju i za granicą, dostarczają wiele przeżyć związanych z poznaniem ciekawych i pięknych zakątków Polski i Europy. Czas spędzony na wspólnych wyjazdach z naszymi rodzinami, integruje członków zespołu i pozwala na tworzenie silnych więzi i przyjaźni.


       Koncert z 2015 roku - 610 metrów pod powierzchnię ziemi aby w komorze C-11 Oddziału Zakłady Górnicze „Lubin”. Więcej o tym wydarzeniu na naszej stronie: idź do stronyKamery on-line z wielu kościołów - do wyboru
 Transmisja na żywo z mszy św. dla kolegów nie mogących uczestniczyć osobiście w nabożeństwie.

 
Klawisz F5 odświeża wiadomości na stronie internetowej.


KOPALNIA
Jak wydobywa się w Polsce miedź, srebro i złoto
źródło YouTube


KOPALNIA
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice w technologii 360°, jakości 4K 

źródło YouTube