HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

Szanowni Panowie - mieszkańcy Lubina i okolic. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi członków Górniczego Chóru Męskiego -

         
     W sobotę 26 stycznia na zaproszenie Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, będziemy gościć w Parafii p.w. św. Jerzego - Kościele Garnizonowym Wielkopolskiej Policji. Tutaj o godz. 16.00 wraz z innymi zespołami wystąpimy w cyklicznym koncercie kolędowym „Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy”

mapka      
W roku bieżącym nasz chór obchodzi 39. rocznicę powstania. Z tej okazji zaśpiewamy podczas mszy św. dziękczynnej 17 lutego o godz. 11.30 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Osieku. Nabożeństwo odbędzie się w intencji chóru górniczego, naszych Rodzin, Opiekunów - w szczególności Dyrekcji Oddziału Zakładów Górniczych „Lubin” i Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
     W czasie nabożeństwa wykonamy m.in. części stałe Mszy Franciszka Kostingera: Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei z towarzyszeniem organów a po mszy św. wystąpimy z koncertem okolicznościowym, który wypełnią utwory specjalnie dobrane na naszą uroczystość.

Transmisja na żywo z kamery w kościele - link ze strony parafii w Osieku
mapka


Zapraszamy chętnych do chóru góniczego.

Wiek chórzysty nie ma znaczenia - mile widziana młodzież szkolna i akademicka z naszego regionu. W szeregach chóru młodzież znajdzie możliwość realizowania się artystycznie pod opieką doświadczonego dyrygenta.

Członek chóru nie musi być górnikiem a wykonywany zawód jest nieistotny. Co prawda wiek nie jest barierą możliwości wokalnych, ale nie należy zwlekać z podjęciem decyzji.

Zatrudnienie na zmiany nie stanowi przeszkody dla przynależności do chóru. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego i znajomości nut, ponieważ każdy kto zdecyduje się do nas dołączyć, może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych i życzliwych kolegów oraz dyrygenta.

Uczestniczenie w próbach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez chór, daje możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Występy zespołu w kraju i za granicą, dostarczają wiele przeżyć związanych z poznaniem ciekawych i pięknych zakątków Polski i Europy. Czas spędzony na wspólnych wyjazdach z naszymi rodzinami, integruje członków zespołu i pozwala na tworzenie silnych więzi i przyjaźni.           
 
Jeżeli górna część strony w głównych zakładkach nie jest wyświetlana a twoja strona internetowa obsługuje Flash Player to zainstaluj plug-in - pobierz (lub idź do strony pomoc - chrome pomoc). Przykro mi, ale przeglądarka Google Chrome nie odtwarza Flash Playera.

Klawisz F5 odświeża wiadomości na stronie internetowej.


KOPALNIA
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice w technologii 360°, jakości 4K 


                                                               źródło YouTube