HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

Szanowni Panowie - mieszkańcy Lubina i okolic. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi członków Górniczego Chóru Męskiego -


   
         PRZERWA WAKACYJNA

        Podczas sezonu letniego będziemy przebywać wraz z rodzinami nad morzem w Pogorzelicy. Tutaj zorganizowaliśmy warsztaty chóralne, aby ćwiczyć i udoskonalać repertuar przewidziany do wykonania podczas czekających nas koncertów i wydarzeń muzycznych. Pobyt na zgrupowaniu to nie tylko praca, bowiem zawsze jest czas na relaks, wspólną zabawę i biesiadowanie z muzyką przy ognisku.         Dnia 15 grudnia 2018 roku, odbyło się spotkanie barbórkowe naszego zespołu na którym gościła Tatia Meltauri - nasza przewodniczka z Gruzji. Z inicjatywy chórzystów podczas tej biesiady, została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla dzieci z przedszkola funkcjonującego na terenie jednego z osiedli dla uchodźców w Gruzji. Pieniądze zostały przekazane na ręce Pani Tatii Meltauri, która dostarczyła je do kierownictwa wspomnianego przedszkola po powrocie do domu. Właśnie otrzymaliśmy zdjęcia z odnowionego przedszkola, które publikujemy poniżej.

Pani Dyrektor (Iamze Torelaszwili) naszego przedszkola i cały zespół pracowników przekazują wam dużo wdzięczności i podziękowanie że tak zaangażowaliście i pomogliście wszystkim dzieciom. Nasze przedszkole jest państwowe i darmowe, uczy sie tam koło 350 dzieci. Mimo tego że dostają finanse od rządu, ta kwota nie wystarcza żeby wymienić stare meble lub zakleić dziury i pomalować ściany. Wasza dobroczynność okazało się dla nich wielką ulgą.
Za te pieniądze mogli wymienić stare krzesła na ławkach w sale koncertowym, pomalowali ściany, płot i kupili nowe zasłonki. Więc sala koncertowa wygląda dużo piękniej niż wcześnej wyglądało. A tym kolorowym płotem bardzo się cieszyły dzieci. Kilku sąsiadujących rodziców mi powiedziało że jak pomalowali płot, dzieci bardziej zaangażowane chodzą do przedszkola bo im się podoba. Tatia Meltauri.

       Adres strony przedszkola na portalu społecznościowym Facebook - wejdź

      Bardzo dziękujemy za zdjęcia i podziękowania. Jest nam niezmiernie miło, że tym wsparciem finansowym, mogliśmy przyczynić się do renowacji i napawy tego co dyrekcja przedszkola uznała za najpilniejsze.

 Zapraszamy chętnych do chóru góniczego.

Wiek chórzysty nie ma znaczenia - mile widziana młodzież szkolna i akademicka z naszego regionu. W szeregach chóru młodzież znajdzie możliwość realizowania się artystycznie pod opieką doświadczonego dyrygenta.

Członek chóru nie musi być górnikiem a wykonywany zawód jest nieistotny. Co prawda wiek nie jest barierą możliwości wokalnych, ale nie należy zwlekać z podjęciem decyzji.

Zatrudnienie na zmiany nie stanowi przeszkody dla przynależności do chóru. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego i znajomości nut, ponieważ każdy kto zdecyduje się do nas dołączyć, może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych i życzliwych kolegów oraz dyrygenta.

Uczestniczenie w próbach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez chór, daje możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Występy zespołu w kraju i za granicą, dostarczają wiele przeżyć związanych z poznaniem ciekawych i pięknych zakątków Polski i Europy. Czas spędzony na wspólnych wyjazdach z naszymi rodzinami, integruje członków zespołu i pozwala na tworzenie silnych więzi i przyjaźni.           

Kamery on-line z wielu kościołów - do wyboru
 Transmisja na żywo z mszy św. dla kolegów nie mogących uczestniczyć osobiście w nabożeństwie.

 
Jeżeli górna część strony w głównych zakładkach nie jest wyświetlana a twoja strona internetowa obsługuje Flash Player to zainstaluj plug-in - pobierz (lub idź do strony pomoc - chrome pomoc). Przykro mi, ale przeglądarka Google Chrome nie odtwarza Flash Playera.

Klawisz F5 odświeża wiadomości na stronie internetowej.


KOPALNIA
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice w technologii 360°, jakości 4K 


                                                               źródło YouTube