HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

Szanowni Panowie - mieszkańcy Lubina i okolic. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi członków Górniczego Chóru Męskiego -       We wtorek 19 marca odbędą się obrady walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Górniczy Chór Męski, podczas których zostanie wybrany nowy skład zarządu stowarzyszenia, ponieważ w tym roku mija pięć lat kadencji aktualnego zarządu. Prawo do głosowania podczas jego obrad i wyboru nowego zarządu, mają tylko członkowie stowarzyszenia. Tegoroczne zebranie odbędzie się według określonego porządku.     Każdego roku dzięki wsparciu finansowym naszych Opiekunów, staramy się korzystać z zaproszeń i wyjeżdżać poza granice Polski, aby rozsławiać nasze Zagłębie Miedziowe i Ojczyznę. Na koniec marca planujemy wyjazd do Serbii, aby ponownie zaistnieć na arenie międzynarodowej (w Serbii po raz pierwszy), biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folk w Belgradzie - SPRING FOLK MUSIC INTERNATIONAL FESTIVAL.
       Nasz chór zwrócił uwagę Serbów, z którymi spotkaliśmy się w Austrii na międzynarodowym festiwalu w Salzburgu - Jubilate Mozart! w 2017 roku a byli to organizatorzy festiwalu belgradzkiego.


    W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta, organisty, twórcy polskiej opery narodowej i dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie. Obchody tej rocznicy wspólnej dla Polski, Litwy i Białorusi, objęte zostały patronatem przez UNESCO.
     Odpowiadając pozytywnie na zaproszenie pani Apoloni Skakowskiej - Prezes-dyrektor Centrum Kultury Polskiej na Litwie. im. St. Moniuszki z siedzibą w Wilnie, pojedziemy na uroczystości związane z tym ważnym jubileuszem, jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu.
      Na początku maja wraz z innymi artystami - chórami, baletem, orkiestrą filharmonii i solistami operowymi, wystąpimy w specjalnym jubileuszowym koncercie w Siemens Arenie - największej sali widowiskowej Wilna, mieszczącej 4,5-tysięczną widownię. Dla tak wielu słuchaczy wystąpimy tutaj również z naszym repertuarem chóralnym. Należy się przypomnienie, że uchwałą Sejmu RP i Senatu RP, rok 2019 został ustanowiony Rokiem Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę jego urodzin. Samorząd miasta Wilna również ogłosił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. To ważne wydarzenie zostanie wpisane w ogólnopolską kronikę kulturalną oraz w kronikę UNESCO jako polskie dziedzictwo narodowe.

mapkaZapraszamy chętnych do chóru góniczego.

Wiek chórzysty nie ma znaczenia - mile widziana młodzież szkolna i akademicka z naszego regionu. W szeregach chóru młodzież znajdzie możliwość realizowania się artystycznie pod opieką doświadczonego dyrygenta.

Członek chóru nie musi być górnikiem a wykonywany zawód jest nieistotny. Co prawda wiek nie jest barierą możliwości wokalnych, ale nie należy zwlekać z podjęciem decyzji.

Zatrudnienie na zmiany nie stanowi przeszkody dla przynależności do chóru. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego i znajomości nut, ponieważ każdy kto zdecyduje się do nas dołączyć, może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych i życzliwych kolegów oraz dyrygenta.

Uczestniczenie w próbach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez chór, daje możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Występy zespołu w kraju i za granicą, dostarczają wiele przeżyć związanych z poznaniem ciekawych i pięknych zakątków Polski i Europy. Czas spędzony na wspólnych wyjazdach z naszymi rodzinami, integruje członków zespołu i pozwala na tworzenie silnych więzi i przyjaźni.           

Kamera on-line
 Transmisja na żywo z mszy św. w kościele p.w. Chrystusa Króla  w Osieku,
dla kolegów nie mogących uczestniczyć osobiście w nabożeństwie.
Niedziela o godz. 11.30 i 13.00

 
Jeżeli górna część strony w głównych zakładkach nie jest wyświetlana a twoja strona internetowa obsługuje Flash Player to zainstaluj plug-in - pobierz (lub idź do strony pomoc - chrome pomoc). Przykro mi, ale przeglądarka Google Chrome nie odtwarza Flash Playera.

Klawisz F5 odświeża wiadomości na stronie internetowej.


KOPALNIA
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice w technologii 360°, jakości 4K 


                                                               źródło YouTube