HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

Szanowni Panowie - mieszkańcy Lubina i okolic. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi członków Górniczego Chóru Męskiego -      W sobotę 15 grudnia o godz. 17.00 w cechowni Oddziału Zakładów Górniczych „Lubin”, odbędzie się spotkanie barbórkowe Górniczego Chóru Męskiego. Wraz z naszymi przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi będziemy świętować nasze górnicze święto.
 


        Wyjazd delegacji chóru górniczego w dniu 5.12.2018r. do Wrocławia, aby spotkać się z członkami zespołu Narodowego Chóru Adżarii Batumi i wysłuchać ich pięknego koncertu. Z członkami zespołu spotkaliśmy w Batumi, podczas naszego pobytu w Gruzji w październiku na międzynarodowym konkursie chóralnym w Tbilisi. Nawiązaliśmy z sobą kontakty, było wspólne śpiewanie a nawet wykonanie populatnej gruzińskiej pieśni "Mrawałdżamijero"

   
      
Na zdjęciu poniżej - po koncercie w sali rycerskiej w Rauszu śród chórzystów z kwiatami, m.in. Pani minister kultury Gruzji, która przyjechała z zespołem oraz Pani Aleksandra Mirowska-Piałucha - kierownik Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz prezes zespołu Gruzińskiego. Koncertem gruzinów oczarowana została cała widownia a piękne współbrzmienia i intonacja artystów, została nagrodzona gromkimi brawami na stojąco a od naszego chóru dodatkowo bukietem kwiatów. Gratulujemy naszym kolegom wspaniałego występu.
       W niedzielę 25 listopada w kościele p.w. św. Jana Bosko w Lubinie po mszy św. wystąpił nasz kolega chórzysta z chóru górniczego Jarosław Bodakowski - baryton w towarzystwie pani Beaty Dunin-Wąsowicz - sopran przy akompaniamencie organów na których zagrał pan Wiktor Brzuchacz.


WIDEO Z KONCERTU
Zdjęcia: Stefan Marynowicz

Zapraszamy chętnych do chóru góniczego.

Wiek chórzysty nie ma znaczenia - mile widziana młodzież szkolna i akademicka z naszego regionu. W szeregach chóru młodzież znajdzie możliwość realizowania się artystycznie pod opieką doświadczonego dyrygenta.

Członek chóru nie musi być górnikiem a wykonywany zawód jest nieistotny. Co prawda wiek nie jest barierą możliwości wokalnych, ale nie należy zwlekać z podjęciem decyzji.

Zatrudnienie na zmiany nie stanowi przeszkody dla przynależności do chóru. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego i znajomości nut, ponieważ każdy kto zdecyduje się do nas dołączyć, może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych i życzliwych kolegów oraz dyrygenta.

Uczestniczenie w próbach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez chór, daje możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Występy zespołu w kraju i za granicą, dostarczają wiele przeżyć związanych z poznaniem ciekawych i pięknych zakątków Polski i Europy. Czas spędzony na wspólnych wyjazdach z naszymi rodzinami, integruje członków zespołu i pozwala na tworzenie silnych więzi i przyjaźni.           
 
Jeżeli górna część strony w głównych zakładkach nie jest wyświetlana a twoja strona internetowa obsługuje Flash Player to zainstaluj plug-in - pobierz (lub idź do strony pomoc - chrome pomoc). Przykro mi, ale przeglądarka Google Chrome nie odtwarza Flash Playera.

Klawisz F5 odświeża wiadomości na stronie internetowej.


KOPALNIA
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice w technologii 360°, jakości 4K 


                                                               źródło YouTube