HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

Szanowni Panowie - mieszkańcy Lubina i okolic. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi członków Górniczego Chóru Męskiego -        W niedzielę 18 listopada o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko w Lubinie, odbędzie się uroczysta barbórkowa msza św. w intencji pomyślności spółki i pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. oraz zmarłych pracowników i ich rodzin. Podczas nabożeństwa chór górniczy wykona Mszę Franciszka Kostingera: Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei z towarzyszeniem organów oraz inne pieśni uzgodnione z organizatorami. Mszy św. będzie przewodniczyć biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.        W piątek 23 listopada o godz. 13.00 odbędzie się akademia barbórkowa naszych opiekunów O/ZG LUBIN, podczas której chór górniczy zaprezentuje pieśni górnicze. Będzie to doniosłe wydarzenie, które świętujemy raz do roku, gdzie wręczane są wyróżnienia i odznaczenia, nadawane kolejne stopnie górnicze i honorowe wyróżnienia jak „Honorowa Szpada Górnicza”. Uroczystość odbędzie się w cechowni Oddziału Zakłady Górnicze „Lubin”.


         W piątek 30 listopada weźmiemy udział w centralnych obchodach barbórkowych w Lubinie. Po ceremonii wręczenia odznaczeń zasłużonym pracownikom KGHM Polska Miedź S.A., sprzed gmachu CK Muza w Lubinie, o godz. 16.00 tradycyjnie wyruszy barwny korowód - Pochód Lisa Majora co Rynku, gdzie nastąpi górnicza ceremonia przyjęcia „młodych lisów” do rodziny kopackiej a „Skokiem przez Skórę” potwierdzą przynależność do górniczego stanu.

         W sobotę 1 grudnia o godz. 18.00, weźmiemy udział w oficjalnej części centralnej zakładowej karczmy piwnej naszych Opiekunów O/ZG „Lubin”. Barbórkowa impreza będąca częścią tradycji górniczych, odbędzie się w hali sportowej przy ul. Składowej w Lubinie. Nasz zespół zaprezentuje kilka pieśni górniczych a także wystąpi podczas ceremonii „Skoku przez Skórę”.

 
      We wtorek 4 grudnia o godz. 9.00 zaśpiewamy podczas barbórkowej mszy św. w kościele p.w.
św. Maksymiliana Marii Kolbego. Podczas nabożeństwa wykonamy części stałe mszy Franciszka Kostingera z towarzyszeniem organów oraz utwory uzgodnione z organizatorami. Msza św. zostanie odprawiona w intencji górników ich rodzin oraz zarządu i pomyślności KGHM Polska Miedź S.A.


      W sobotę 15 grudnia w cechowni Oddziału Zakładów Górniczych „Lubin”, odbędzie się spotkanie barbórkowe Górniczego Chóru Męskiego. Wraz z naszymi przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi, od godz. 17.00 będziemy świętować nasze górnicze święto.Zapraszamy chętnych do chóru góniczego.

Wiek chórzysty nie ma znaczenia - mile widziana młodzież szkolna i akademicka z naszego regionu. W szeregach chóru młodzież znajdzie możliwość realizowania się artystycznie pod opieką doświadczonego dyrygenta.

Członek chóru nie musi być górnikiem a wykonywany zawód jest nieistotny. Co prawda wiek nie jest barierą możliwości wokalnych, ale nie należy zwlekać z podjęciem decyzji.

Zatrudnienie na zmiany nie stanowi przeszkody dla przynależności do chóru. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego i znajomości nut, ponieważ każdy kto zdecyduje się do nas dołączyć, może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych i życzliwych kolegów oraz dyrygenta.

Uczestniczenie w próbach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez chór, daje możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Występy zespołu w kraju i za granicą, dostarczają wiele przeżyć związanych z poznaniem ciekawych i pięknych zakątków Polski i Europy. Czas spędzony na wspólnych wyjazdach z naszymi rodzinami, integruje członków zespołu i pozwala na tworzenie silnych więzi i przyjaźni.           
 
Jeżeli górna część strony w głównych zakładkach nie jest wyświetlana a twoja strona internetowa obsługuje Flash Player to zainstaluj plug-in - pobierz (lub idź do strony pomoc - chrome pomoc). Przykro mi, ale przeglądarka Google Chrome nie odtwarza Flash Playera.

Klawisz F5 odświeża wiadomości na stronie internetowej.


KOPALNIA
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice w technologii 360°, jakości 4K 


                                                               źródło YouTube