HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT           Po skończonej pandemii COVID-19, zmieniliśmy formę naszych warsztatów chóralnych. Obecnie odbywają się one w ciągu 3-4 dni przy intensyfikacji zajęć. Próby odbywamy dwa razy w ciągu dnia, w sumie pracując codziennie przez sześć godzin.
                Dopiero co wróciliśmy z wiosennych warsztatów, które miały miejsce w miejscowości Karpicko nad Jeziorem Wolsztyńskim w ośrodku Jelonek koło Wolsztyna, gdzie przebywaliśmy w dniach 17-21 maja. W zajęciach uczestniczyła spora grupa chórzystów - 27 kolegów. Podczas intensywnych prób udało się w dużej części opracować utwory, które zostaną wykonane w czekających nas koncertach.


         
       Takie wyjazdy chóralne są bardzo potrzebne, ponieważ umożliwiają pracę nad warsztatem muzycznym i doskonaleniem wokali chórzystów oraz utrwalaniem dobrych nawyków śpiewaczych, a także pozwalają dopracować dbałość emisyjną. Nawet nasi młodzi koledzy, chórzyści uczący się gry na organach - a mamy ich dwóch, Mateusza i Pawła - mieli również możliwość popracować nad swoim warsztatem muzycznym.        Oprócz wspólnej pracy nad repertuarem był również czas na wypoczynek, łowienie ryb, wspólne posiłki, spacery do pobliskiego Wolsztyna a także wspólne ognisko przy dźwiękach gitar i harmonijki ustnej. Mamy swoje chóralne piosenki, które często są chętnie śpiewane przy ognisku, ale na początku zawsze jest ta harcerska "Płonie ognisko i szumią knieje".
            Pieczenie kiełbasek sprzyjało rozmowom i żartom, dzięki czemu pozytywna atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom. Tym razem właściciel ośrodka, pan Krzysztof, widząc w nas zgraną grupę, udostępnił miejsce na nasze ognisko w swoim prywatnym ogrodzie.
             
Wyjazd na zgrupowanie chóralne jak zwykle stał się możliwy dzięki finansowemu wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. i dzięki pomocy organizacyjnej Zakładów Górniczych Lubin. Za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia: Marcin Rycicki - więcej foto