W dniu 21.07.2023 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz serdeczny Kolega Stefan Marynowicz. Był członkiem chóru od 1995 roku pełniąc równocześnie funkcję fotografa i kamerzysty, dokumentując działalność chóru dla celów informacyjnych i archiwalnych. Był emerytem ZG „Lubin”. Stefan zaskarbił sobie uznanie i wdzięczność wszystkich członków chóru przez wyjątkowe cechy swojej osobowości. Niezwykle skromny i pracowity, poświęcający na rzecz chóru swój czas ponad podstawowe obowiązki, wynikające z przynależności do zespołu.

    Poza dobrym głosem, którym wspierał kolegów w basach, posiadał niezwykły talent, którym zachwycaliśmy się podziwiając Jego zdolności dotyczące artystycznej obróbki drewna. Wykonane przez Niego rzeźby i inne przedmioty pozostaną na zawsze w naszej pracowni. Jego też dziełem jest krzyż wykonany z okazji wyjazdu chóru w 2012 roku na Kresy obejmujący Litwę, Łotwę i Estonię. Krzyż ten po odprawionej polowej mszy św. został przez nas uroczyście umieszczony na Górze Krzyży obok miejscowości Szawle na Litwie i tkwi tam pośród tysięcy innych, upamiętniając nasz pobyt w tym świętym miejscu.

     Dziś nasz Serdeczny Druhu biegniemy wszyscy myślami do tego miejsca i tam modlimy się aby Pan przyjął Cię do swego Królestwa. Żegnaj Stefan. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.   -  więcej www

                                                                                                                 Piotr Strzelecki