HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT


Koncerty w Grecji - udział w uroczystych obchodach Dnia Polonii,
Dnia Flagi Państwowej oraz Święta Konstytucji 3 Maja
Grecja w dniach 27.04 - 5.05


         Wyjazd do Grecji, gdzie zwracały na siebie uwagę białe kanciaste domki na tle ciemnego błękitu morza, nagie krajobrazy nad którymi unosi się zapach dzikiego tymianku i szczytują piękne zielone cyprysy, miejsca antycznej świetności, gaje oliwne i archipelagi wysp, na długo zagoszczą w naszej pamięci. Urzekło nas piękno tego miejsca, kraju o wyjątkowo rozwiniętej linii brzegowej, gdzie w III tysiącleciu p.n.e. rozwinęła się cywilizacja a wielkie plemiona podczas inwazji i osiedlania się w Grecji, stworzyły etniczną mozaikę nazywając się „Hellenami”, a swój kraj „Hellad”.


       Ten kraj ma tak wiele do zaoferowania, że na odwiedzenie wszystkich miejsc nie starczyłby nawet miesięczny pobyt, a my mogliśmy zwiedzić przy okazji naszych planowanych występów. Pobyt w tym urzekającym miejscu pozwolił nam poznać życie i zwyczaje Greków, przybliżył wnikliwych starożytnych obserwatorów greckich, którzy stworzyli własną koncepcję świata a spostrzeżenia zebrali w teorie naukowe. Zobaczyliśmy antyczny świat znany z mitów, legend oraz niezwykłych zabytków, natchniony obrazami i muzyką, przesiąknięty zapachem morza, gór, winogron, oliwek i cytrusów.

     Oglądaliśmy zabytki, które nie są wyłącznie monumentem tego kraju, ale również źródłem naszego kontynentu do którego się nieustannie odwołujemy. Gdy Akropol był budowany to na Agorze Ateńskiej mieszkali, tworzyli i spotykali się geniusze świata ekonomii, demokracji, polityki, filozofii, architektury i sztuki. Wspaniale było w tym zakątku Ziemi zaprezentować Polską Miedź i nasz region. Po przez koncert pieśni patriotycznych, gdzie dało się wyczuć dumę z polskości i wzruszenie wśród słuchaczy, przenieść obecnych w sentymentalną podróż w czasie.LINK DO ALBUMU GOOGLE