HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT       W niedzielę 11 lutego obchodziliśmy 44. rocznicę powstania Górniczego Chóru Męskiego. O godz. 9:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, odbyła się dziękczynna msza św. w intencji byłych i aktualnych chórzystów, za ich rodziny, przyjaciół i opiekunów o błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski od Boga i radość życia doczesnego. Nabożeństwo celebrowali proboszcz parafii ks. Ireneusz Wójs i ks. Marian Szczykno z Lubina. Dlaczego w Prochowicach? ponieważ każdą rocznicę powstania naszego chóru chcemy świętować w kościele w którym jeszcze nie śpiewaliśmy.

         
      Po nabożeństwie wystąpiliśmy z krótkim koncertem, chcąc zaprezentować tutejszej społeczności nasz zespół. Prezes chóru przed koncertem podziękował kapłanom za wspólną modlitwę a proboszczowi szczególnie za możliwość świętowania w tej parafii. Po występie udaliśmy się do Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu,  gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
      Andrzej Kukliński na sali powitał zaproszonych gości; gospodarza tego ośrodka panią dyrektor Joannę Palińską, której podziękował w imieniu chóru za udostępnienie taj sali, nasze rodziny, Dyrektora Ds. Technicznych
O/ZG "Lubin" pana Grzegorza Skowrona, delegację Orkiestry Górniczej ZG Lubin i panią Alicję Sielicką - Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, które nie szczędziła pochwał pod adresem chóru.


     Tutaj również wystąpiliśmy z krótkim koncertem, po czym obecny dyrektor Grzegorz Skowron pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy kolegom obchodzącym swoje jubileusze członkostwa w chórze. W imieniu swoim własnym i dyrekcji, podziękował za zaangażowanie chórzystów, bezinteresowną społeczną pracę na rzecz promowania KGHM Polska Miedź S.A. oraz całego Zagłębia Miedziowego zarówno w kraju jak i po za jego granicami. W dniu dzisiejszym za swoją pracę w chórze zostali wyróżnieni:

   5 - lecie pracy w chórze - Marek Kałużny
 10 - lecie pracy w chórze - Tomasz Olczak
 15 - lecie pracy w chórze - Roman Kałuża
 20 - lecie pracy w chórze - Kazimierz Mazur
 25 - lecie pracy w chórze - Janusz Zarenkiewicz i Ryszard Rydz
 35 - lecie pracy w chórze - Jerzy Oleksy i Norbert Olczak

         Po wystąpieniach gości zasiedliśmy do zasłużonego posiłku, a niespodziankę sprawił nam kolega Kazimierz Mazur, który zaprezentował nam swoje wykonanie popularnych utworów do wysłuchania i do tańca.
     Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie kolejnej rocznicy naszego chóru, gospodarzom ośrodka, naszym żonom za upieczenie doskonałych ciast. Dziękujemy władzom Prochowic za zaproszenie chóru na udział w plenerowym wrześniowym koncercie podczas planowanych  dożynek.więcej foto  / autorzy: Piotr Bołkanowicz i Andrzej Dawidowicz, Agniszka Kujawska

Rocznica chóru - Wideo I
Kościół pw. św. Jana ChrzcicielaAutor Jarosław Bodakowski

Rocznica chóru - Wideo II
Prochowicki Ośrodek Kultury i SportuAutor Jarosław Bodakowski