HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT       W trakcie pobytu na warsztatach w Złotym Stoku (25-29 października) w piątek 27-go udaliśmy się do Wrocławia  na zaproszenie władz Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Tam wzięliśmy udział w uroczystej akademii inaugurującej obchody Jubileuszu 55-lecia Wydziału. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć i wystąpić w uczelni, którą kończyło kilku naszych chórzystów.

         
       Na schodach przed gmachem Alma Mater, absolwentów i zaproszonych gości witała orkiestra górnicza z Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów". Po wejściu władz Wydziału i wprowadzeniu sztanadaru, został wykonany "Hymn państwowy" a po przywitaniu gości przez prof. Gabrielę Paszkowską i przemówieniu Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów - prof. Roberta Króla zaśpiewaliśmy Hymn górniczy.
         Po wykonaniu radosnego "Gaudeamus igitur" odbyło się wręczanie odznaczeń i wyróżnień a nasz chór na przemian z orkiestrą wykonywał odpowiednie laudacje. Na uroczystość przybyli absolwenci wielu roczników uczelni wśród których są również nasi chórzyści:

- rocznik 1983 - Jerzy Wróbel
- rocznik 1990 - Andrzej Kukliński i Zbigniew Porębski
- rocznik 2009 - Krzysztof Kujawski
- rocznik 2010 - Tomasz Olczak

      W składzie Zespołu jest więcej kolegów, którzy ukończyli tą zacną uczelnię ale na innych jej wydziałach.      Podczas akademii usłyszeliśmy o historii wydziału, profesorach, wykładowcach i absolwentach oraz o ofercie dydaktycznej wydziału. Na zakończenie uroczystości miało miejsce wystąpienia gości, wśród których byli prezesi i dyrektorzy kopalń oraz przedstawiciele spółek. Prezes naszego chóru Andrzej Kukliński również zabrał głos dziękując dziekanom za zaproszenie i wraz z dyrygentem wręczył im na pamiątkę publikację naszej kroniki. Na zakończenie akademii chór zaśpiewał również "Zieleni się jodła" - który jest hymnem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, oraz inne pieśni o tematyce górniczej.
         Wyjazd na to wydarzenie stał się możliwy dzięki finansowemu wsparciu KGHM Polska Miedź S.A, a pomoc organizacyjną udzieliły nam Zakłady Górnicze Lubin. Serdecznie dziękujemy.

więcej foto  / autorzy: Marcin Rycicki, Piotr Bołkanowicz