HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT         W środę 20 września wystąpiliśmy podczas otwarcia uroczystej akademii Zakładów Górniczych Lubin” z okazji 55-lecia powstania - pierwszej i najstarszej kopalni rud miedzi w Zagłębiu Miedziowym. Uroczystość odbyła się w CK Muza w Lubinie. Pieśniami górniczymi oraz hymnem państwowym i górniczym inaugurowaliśmy tą wspaniałą galę. Podczas naszego występu została również wykonana aria Miecznika z Opery Straszny dwór Stanisława Moniuszko. Partię solową wykonał Jarosław Bodakowski - członek naszego chóru przy akompaniamencie pani Laury Kluwak-Sobolewskiej - pianistki, kameralistki profesora sztuki, która specjalnie przyjechała z Poznania na zaproszenie organizatorów. Wykonanie tej arii zadedykowała zmarłemu Ojcu, który większość swojego życia przepracował w ZG Lubin”.

"Laura Kluwak-Sobolewska - pianistka, kameralistka, profesor sztuki, Kierownik Katedry Pieśni i Kameralistyki w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertowała również w Stanach Zjednoczonych, m.in w nowojorskiej Carnegie Hall. W swym dorobku ma nagrania płytowe, radiowe, i telewizyjne. Za szczególne osiągnięcia i osobowość artystyczną została odznaczona odznaką Zasłużony działacz kultury oraz Zasłużony dla kultury polskiej przyznaną przez Ministra Kultury RP."

więcej informacji o pani Laurze więcej informacji o Jarosławie

"Jarosław Bodakowski - magister sztuki wokalno-aktorskiej, bas-baryton, były solista Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych, m.in. Grand Prix na międzynarodowym konkursie Wokalnym w Kijowie w 2003 r. Od ponad 10 lat chórzysta i solista Górniczego Chóru Męskiego a także po zawodzie technika elektronika, pracownik Oddziału E-30 ZG "Lubin" jako elektromonter pod ziemią."          Na zakończenie występu, chór wykonał utwór "Kumbaya my Lord"
z towarzyszeniem solisty i instrumentów w aranżacji naszego dyrygenta Krzysztofa Kujawskiego. Piosenka ta była pierwotnie powiązana z zniewolonymi mieszkańcami Afryki Zachodniej - apelem do Boga, aby przyszedł i pomógł potrzebującym. Tutaj w partii solowej również wystąpił Jarosław Bodakowski, fortepian - Agnieszka Kujawska, instrument perkusyjny: bęben djembe - Kacper Pisarski oraz gitara basowa - Marek Kałużny.          W okresie swej 43-letniej działalności wpisał się trwale w krajobraz kulturalny Zagłębia Miedziowego uczestnicząc w niemal wszystkich ważniejszych wydarzeniach związanych z uroczystościami państwowymi, regionalnymi, kościelnymi a zwłaszcza górniczymi.             Pod opieką  ZG jesteśmy już przeszło 38 lat  - od roku 1985 opiekę nad zespołem przejmują Zakłady Górnicze „Lubin”. Znaczącego wsparcia finansowego na działalność chóru udziela Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. Dyrektorem Naczelnym był wtedy Kazimierz Ziaja.
           Nie wszyscy chórzyści są górnikami, ale znaczna część kolegów pracuje lub pracowała w kopalni na różnych stanowiskach i wielu z nas właśnie w Oddziale Zakładów Górniczych "Lubin" Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wiele pochwał pod adresem naszego chóru.