HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT      W czwartek 19 października po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do Uczelni Jana Wyżykowskiego, gdzie w auli B107 siedzibie uczelni zapewniając oprawę muzyczną, chór górniczy wziął udział w inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Obecnych przywitał gospodarz - Rektor dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW.
     Wykonaliśmy radosne "Gaude Mater Polonia" oraz Hymn państwowy i górniczy a po przywitaniu obecnych, rektor dokonał otwarcia roku akademickiego po czym po raz kolejny w tej uczelni zaśpiewaliśmy "Gaudeamus igitur"
.


         
       Swój bardzo ciekawy wykład inauguracyjny wygłosił prof. Andrzej Dragan, który jako fizyk teoretyk zajmujący się fizyką kwantową, fotografią i popularyzatorswem nauki, poruszał bardzo ważne tematy w dobie naszego czasu. Na sali obecni byli studenci nie tylko z I roku akademickiego, kadra naukowa, przedstawiciele samorządu i pracodawcy z regionu, podkreślając swoją obecnością, że to wydarzenie jest świętym nie tylko środowiska akademickiego. Po wszystkich przemówieniach obyło się wręczenie nagród i wyróżnień a chór zaśpiewał stosowne laudacje.       Na zakończenie inauguracji wystąpiliśmy w drugim bloku z koncertem pieśni górniczych i patriotycznych. Usłyszeliśmy wiele słów pochwały za uświetnienie tej wspaniałej uroczystości a Rektor Uczelni dr Tadeusz Kierzyk, obdarował kwiatami prezesa naszego chóru Andrzeja Kuklińskiego i dyrygenta Krzysztofa Kujawskiego. Dziękujemy za ponowne zaproszenie na inaugurację roku akademickiego a wykładowcom i studentom życzymy samych sukcesów i udanego kolejnego roku akademickiego.

więcej foto - foto Marcin Rycicki