HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT

     W miesiącu maju, zaplanowaliśmy zorganizowanie kilkudniowych warsztatów chóralnych nad Jeziorem Łagowskim. Była to dla nas wspaniała możliwość rozśpiewania się po długiej przerwie okresu pandemii i przygotowania do czekających nas wydarzeń muzycznych.


                                                                                                                 Z kierownikiem ośrodka p. Sylwestrem Kłosem                    
    Od 4 do 8 maja mieszkaliśmy w ośrodku Luisa Park, gdzie mieliśmy wspaniałe warunki pobytu a co najważniejsze możliwość codziennych prób zespołu. Akustyka udostępnionego nam pomieszczenia robiła duże wrażenie, co pozytywnie rekompensowało nam trud kilkugodzinnych prób. Kierownik ośrodka pan Sylwester Kłos był dla na bardzo życzliwy do tego stopnia, że zaoferował swoją pomoc przy wykonywaniu zdjęć na nasze potrzeby, stąd fotografie ze mszy św. i koncertu są Jego autorstwem - dziękujemy.     Głównym celem naszego pobytu były oczywiście codzienne próby, ale w zespole również ważne są relacje wewnątrz zespołowe. Przez ponad dwa lata mieliśmy z sobą ograniczony kontakt spowodowany pandemią COVID-19, więc staramy się teraz nadrabiać zaległości. Na ośrodku odbyły się więc dwukrotnie spotkania przy ognisku - śpiewy przy dźwiękach gitar i organek, pieczenie kiełbasek i wspólne snucie planów na przyszłość. Mieliśmy także gości spoza chóru w osobach: kierownik ośrodka Sylwester Kłos, akustyk, Arkadiusz Jurusz z rodziną, który nas miał nagłaśniać i kilkunastu przyjaciół z całej Polski naszego kolegi chórzysty Jurka jeszcze z czasów szkoły średniej.      Zwieńczeniem tych warsztatów była oprawa muzyczna niedzielnej mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym oraz koncert na scenie letniej w amfiteatrze parku przy zamku joannitów, gdzie zaprezentowaliśmy się szerszej publiczności. Dzięki przychylności ks. Jarosława Leśnego - proboszcza parafii p.w. Jana Chrzciciela mogliśmy jako zespół zaśpiewać podczas mszy św. Po nabożeństwie prezes chóru Andrzej Kukliński złożył podziękowanie gospodarzowi świątyni, po czym udaliśmy się do amfiteatru. Tutaj na deskach sceny letniej odbył się koncert.      Występ naszego chóru uzgodniony został oczywiście wcześniej z władzami gminy i był odpowiednio akustycznie nagłośniony a z ramienia Urzędu Gminy w Łagowie konferansjerkę poprowadziła pani Aneta Mazurkiewicz-Bączyk, kierowniczka biblioteki gminnej. Serdecznie dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie oraz technicznie przygotowanie sceny dla potrzeb koncertu w naszym wykonaniu. Cieszymy się, że mogliśmy przebywać na Ziemi Łagowskiej, tym bardziej, że będąc tutaj po raz pierwszy, koncertu wysłuchało ponad dwieście osób publiczności. Mieliśmy również okazję zaprezentować i promować Zagłębie Miedziowe oraz naszych Opiekunów i sponsora, KGHM. Sądząc po zachowaniu publiczności, wykonywane przez nas pieśni górnicze i standardy muzyki rozrywkowej bardzo przypadły do gustu, a gromkie brawa i bisowanie tylko nas w tym utwierdziły.
       Po koncercie udaliśmy się do miejscowej restauracji „Pod lipami” na obiad, który był częściowo fundowany przez władze Gminy Łagów. Właścicielka na prośbę naszego dyrygenta zwołała pracowników, a chór śpiewem podziękował za wspaniałą atmosferę oraz trud personelu i kucharzy za wspaniale przygotowany posiłek.
      Warsztaty chóralne odbyły się dzięki wsparciu finansowemu KGHM Polska Miedź S.A. Bardzo dziękujemy władzom gminy Łagów Lubuski i naszemu
Opiekunowi – O/ZG „Lubin” za pomoc w organizacji tego wyjazdu i umożliwienie występów Chóru w Łagowie. 

więcej foto  / Zdęcia z mszy św. oraz koncertu wykonał  p. Sylwester Kłos - dziękujemy i gratulujemy :)

KRONIKA WIDEO cz 1/2
w przygotowaniu ....Ośrodek Luisa Park - próby chóru i ognisko

KRONIKA WIDEO cz 2/2
Oprawa muzyczna mszy św. i koncert w amfiteatrze.
Zdjęcia - Stefan Marynowicz
Montaż - Janusz Kosmal