HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT



















      Na skrzynkę pocztową chóru spływa wiele zaproszeń na festiwale i konkursy, które odbywają się nie tylko w Europie. Jest to wynikiem popularności naszego Zespołu wśród organizatorów różnych zmagań chóralnych po naszych sukcesach w poszczególnych edycjach konkursów chóralnych na arenie europejskiej (chociażby z ostatnich lat: Lloret de Mar, Kraków, Łódź, Rimini, czy też Tbilisi).







     Korzystając w tym roku z zaproszenia, udaliśmy się do słonecznej Italii. W dniach 13-16 października przebywaliśmy we Włoszech w miejscowości Limone, aby wziąć udział w
15. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym i Orkiestrowym nad jeziorem Garda. W tym roku ze względu na panującą wcześniej pandemię, tegoroczna edycja festiwalu miała charakter przeglądowy a nie konkursowy. Organizatorzy wyszli ze słusznego założenia, że po covidowym zamknięciu zespoły dopiero odbudowują swoje możliwości wykonawcze.


         
      Oprócz możliwości zaprezentowania swojego repertuaru była to także okazja, aby wysłuchać innych zespołów - sposób wykonywania utworów i ich interpretacje. Nasz chór pod dyrekcją Krzysztofa Kujawskiego przygotował utwory górnicze, ludowe i rozrywkowe. Mundury górnicze w których występujemy, zobowiązują nas do prezentacji pieśni górniczych jako hołd dla naszej braci górniczej i sponsorów Zespołu.



       Festiwal składał się z dwóch części, gdzie w południe na Starym Mieście nad brzegiem jeziora Garda przy przystani, każdy z zespołów uczestniczących w festiwalu zaprezentował się z dwoma dowolnymi utworami. My wykonaliśmy Goodnight Sweetheart oraz Wellerman - najpopularniejszy obecnie przebój szantowy pochodzący z Nowej Zelandii - jako że byliśmy nad największym i najbardziej znanym  jeziorem we Włoszech. To, że zaprezentowaliśmy ciekawe utwory, mimo braku nagłośnienia, pozwoliło nam zdobyć przychylność i zainteresowanie słuchaczy.



        Przez trzy dni festiwalu, w wieczornych koncertach prezentowały się po cztery zespoły. Każdy z nich miał 30 minut, aby zaprezentować się przed publicznością. Wymogi regulaminu były takie, że członkowie zespołów uczestniczących w festiwalu zobowiązani byli do uczestnictwa w koncertach jako słuchacze. Uczestnikami festiwalu były zespoły z 8 krajów Europy. Aplauz publiczności po każdym kolejnym utworze podczas wieczornego występu był dla nas największą nagrodą.



     Korzystając z okazji przebywania w takim pięknym miejscu nad jeziorem, położonym w północnych Włoszech, mieliśmy okazję, aby zwiedzić okoliczne miejscowości, na tyle na ile nam czas pozwalał między próbami i koncertami.



      Wyjazd na festiwal stał się możliwy dzięki finansowemu wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. Pomoc organizacyjną udzieliły nam Zakłady Górnicze Lubin. Serdecznie im  za to wsparcie dziękujemy.

więcej foto

Foto: Marek Grabowski - nasz kierowca, Emilia Toch - nasza przewodniczka, Monika Klimiuk-Głuchowska z Chóru Miasta Siedlce,
          Marcin Rycicki, Stefan Marynowicz, Piotr Bołkanowicz, Agnieszka Kujawska, Mirosław Wróbel, Henryk Jeziorski,
          Włodzimierz Adamski, Jarosław Bodakowski, Janusz Zarenkiewicz, Andrzej Foryś - dziękujemy :)

WIDEO
KONCERT NA STARYM MIEŚCIE

Wideo: Monika Klimiuk-Głuchowska z Chóru Miasta Siedlce

WIDEO
KONCERT W SALI TEATRALNEJ

Wideo: Stefan Marynowicz
Audio: Jrosław Bodakowski

WIDEO
ZWIEDZAMY  ITALIĘ


Wideo: Stefan Marynowicz


ę