HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT     W dniu Świętej Barbary po barbórkowej mszy św. i wizycie w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Lubinie, pojechaliśmy do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Tutaj w auli szkoły wystąpiliśmy z koncertem, który dedykowaliśmy naszej młodzieży.
      Na wstępie dyrygent chóru Krzysztof Kujawski przedstawił zespół opowiadając pokrótce czym się zajmujemy, jakie gatunki muzyki śpiewamy i w jakich festiwalach bierzemy udział.


         
      programie zaśpiewaliśmy nie tylko pieśni górnicze, ale również przedstawiliśmy pieśni o charakterze rozrywkowym co bardzo spodobało się naszym gospodarzom. Trzeba przyznać, że podczas koncertu na sali panowała absolutna cisza a w trakcie śpiewania utworów rozrywkowych młodzież nuciła znane melodie.       Podobnymi spotkaniami chcemy dotrzeć do jak największej rzeszy młodych, aby w przyszłości miał kto kultywować tradycje górnicze w naszym regionie. Do tego liceum uczęszcza nasz młody chórzysta Patryk Kujawski, więc chcieliśmy również zachęcić innych chłopców do wstąpienia w szeregi chóru górniczego.

więcej foto