HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKTZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.P.

Jerzego Kromołowskiego

Zmarłego w dniu
08.10.2016 roku

        W dniu 14 października delegacja chórzystów pojechała do Częstochowy, aby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych naszego kolegi Jerzego Kromołowskiego, który zmarł 08 października po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 84 lat. Niestety za względu na dzień roboczy nie mógł pojechać cały zespół aby zaśpiewać i towarzyszyć w Jego ostatniej drodze.       W bazylice archikatedralnej p.w. św. Rodziny odbyło się nabożeństwo w którym uczestniczyli również myśliwi z pocztem sztandarowym z koła łowieckiego "Górnik" gdzie Jurek był czynnym myśliwym oraz koledzy i przedstawiciele zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. bowiem w tej firmie nasz kolega przepracował całe swoje zawodowe życie.
     W latach 60-tych miał znaczący wpływ na powstające Zagłębie Miedziowe, ponieważ był pionierem - jednym z pierwszych budowniczych LGOM (Legnicko Głogowskiego Okręgu Miedziowego).        Po mszy św. żałobnicy udali się na cmentarz komunalny w Dźbowie - dzielnicy Częstochowy, gdzie zmarły został pochowany. Jerzy był członkiem-założycielem Górniczego Chóru Męskiego od roku 1980 a w przeszłości pełnił funkcję członka zarządu chóru.
        Był wyróżniającym się chórzystą o wysokim poziomie moralno-etycznym, stanowiąc wzór do naśladowania dla swych kolegów i do końca swojego życia interesował się życiem chóru. Będzie nam Go bardzo brakowało. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłego.
        Cześć Jego Pamięci. 


więcej foto