HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT
     

      W niedzielę 05 października chór górniczy wziął udział w III Festiwalu Muzyki Chóralnej, w ramach Lubuskiego Święta Pieśni w Sławie Śląskiej. Festiwal był jednocześnie konkursem dla występujących zespołów. To ważne wydarzenie kulturalne tak jak w latach poprzednich miało miejsce w kościele  pod wezwaniem św. Michała Archanioła a organizatorem było Stowarzyszenie „Witosława” - chór Cantate Deo, Gmina Sława a także parafia p.w. św. Michała Archanioła.
      Jedenaście chórów biorących udział w tegorocznym konkursie na Nowym Rynku wspólnie wykonały „Poloneza Sławy” a na otwarcie festiwalu w kościele p.w. św. Michała Archanioła, zespoły zaśpiewały „Rozkołysz świat pieśnią” oraz „Gaude Mater Polonia”. Świątynia wypełniona była po brzegi melomanami i wielbicielami muzyki chóralnej.         Zmagania konkursowe festiwalu były na wysokim poziomie o czym świadczy fakt przyznania wielu nagród i wyróżnień co było zasługą samych wykonawców, ponieważ wszystkie zespoły prezentowały się najlepiej jak tylko mogły. Jak to już zostało powiedziane przez dyrektora artystycznego festiwalu panią Krystynę Ober-Szulęcką, podczas otwarcia 3. edycji festiwalu - do Sławy po sławę. Górniczy Chór Męski został doceniony przez Jury zdobywając 1 miejsce i 600 zł nagrody pieniężnej oraz specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie pieśni sakralnej i 500 nagrody pieniężnej a w szacownym Jury zasiadali profesjonaliści:

      - Doktor hab. Iwona Wisniewska-Salomon prof. UZ - przewodnicząca Jury,
      - Doktor hab. Bogumiła Tarasiewicz - prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego,

      - Doktor. hab. Bartłomiej Stankowiak - adiunkt wydz. art. Uniwersytetu Zielonogórskiego.

          Nasi Jurorzy to ludzie oddani muzyce bez reszty, czynni zawodowo, którzy mają w swoim dorobku wiele wspaniałych projektów i często udzielają się społecznie. Aby udowodnić ocenianym zespołom, że sami potrafią śpiewać, Jury wystąpiło z koncertem co spotkało się z gorącym aplauzem.        Wisienką na tym torcie niespodzianek przyszykowanym przez Jury, było wspólne odśpiewanie W.A. Mozarta - tercet na dwa soprany i bas „Piu non si trovano” przez panią Iwonę Salomon-Wiśniewską i panią Bogumiłą Tarasiewicz do których dołączył nasz kolega chórzysta, solista Jarosław Bodakowski - elektryk pracujący w kopalni pod ziemią w O/ZG „Lubin”  przy akompaniamencie pana Bartłomieja Stankowiaka. Należy tutaj zaznaczyć, że było to wielkie i miłe zaskoczenie dla organizatorów i słuchaczy.          Podczas tego pięknego Święta Pieśni, wysłuchaliśmy wspaniale przygotowanego koncertu współorganizatorów festiwalu - chóru Cantate Deo ze Sławy z towarzyszeniem Kameralnej Orkiestry Symfonicznej z Gorzowa Wielkopolskiego pod dyrekcją pana Freda Wojtana. W dniu dzisiejszym wysłuchaliśmy również koncertu laureatów ubiegłorocznego konkursu, Męskiego Zespołu Wokalnego Calvi Cantores z Knurowa.
        Po ogłoszeniu wyników III Festiwalu Muzyki Chóralnej, nasz zespół wystąpił ponownie w koncercie laureatów z Wejherowskim Chórem Mieszanym Camerata Musicale, zdobywcą Grand Prix. Świątynia w której odbywały sie przesłuchania jest nie tylko piękna ale również wspaniale przygotowana na każdy koncert. Jesteśmy pod wrażeniem doskonałej organizacji całości imprezy. Organizatorom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

mapka / więcej foto - Specjalne podziękowanie dla Izabeli Kocur za wykonanie części zdjęć.

KRONIKA WIDEO

Zdjęcia: Stefan Marynowicz

Montaż: Janusz Kosmal