HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT
     
      W środę 04 grudnia jak co roku Górniczy Chór Męski zaśpiewał podczas uroczystej mszy św. w intencji górników i ich rodzin w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie, wykonując mszę św. Franciszka Kostingera: Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus i Agnus Dei z towarzyszeniem organów. Obecni w kościele mogli również wysłuchać innych pieśni w wykonaniu naszego zespołu.
      W skupieniu i modlitwie dziękowaliśmy i wypraszaliśmy łaski u Pana Boga na przyszły rok, w jakże ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Na barbórkową modlitwę w dniu dzisiejszym przybyli kapłani ze wszystkich miejscowych parafii oraz biskup pomocniczy diecezji legnickiej, Jego Ekscelencja ks. bp. Marek Mendyk i Jego Ekscelencja ks. bp Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej Stefan Regmunt, który przewodniczył mszy św.
    Jak zwykle świątynia była wypełniona po brzegi tłumem wiernych wśród których m.in. byli parlamentarzyści i samorządowcy z naszego regionu, przedstawiciele zarządu KGHM Polska Miedź S.A., na czele z prezesem, panem Herbertem Wirthem, dyrektorzy kopalń ze wszystkich oddziałów wraz z pocztami sztandarowymi oraz reprezentanci władz samorządowych miasta, gminy i powiatu, a także przedstawiciele związków zawodowych.
  Podczas dzisiejszego nabożeństwa, został poświęcony sztandar Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego z siedzibą w Sobinie. Jego Ekscelencja ks. bp Stefan Regmunt powiedział m.in.... zasługują na to, jesteśmy Im wdzięczni, że w tylu niebezpiecznych sytuacjach
są obecni i są taką piękną wizytówką ludzi spieszących by ratować życie innych ...”

       Uroczysta barbórkowa msza św. pozwala nam na moment zatrzymać się nad sensem górniczej pracy, a także nad pytaniem, co daje tym dzielnym mężom siłę każdego dnia, by zmagać się z wszelkimi trudami. Jednak, aby poznać choć namiastkę ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników, należało by osobiście zjechać pod ziemię. Można zacytować w tym miejscu „Górniczą dolę” - wiersz, napisany przez prezesa Górniczego Chóru Męskiego:Braci Górniczej Szczęść Boże!