HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT
     


 
       W dniach 26.06 - 01.07. chór przebywał w Międzyzdrojach dzięki zakwalifikowaniu się do udziału w odbywającym się tam  46. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej. Już samo zakwalifikowanie się do tego prestiżowego festiwalu jest dla naszego zespołu wyróżnieniem. Nie wróciliśmy z gołymi rękami zdobywając w towarzystwie renomowanych zespołów brązowy dyplom w konkursie Musica Sacra oraz wyróżnienie w konkursie głównym w postaci Dyplomu i Pucharu przyznanych przez Zarząd Polskiego Związku Chórów i Orkiestr - Oddział w Szczecinie. Opłaciła się więc wielomiesięczna żmudna praca nad przygotowaniem utworów konkursowych. Poza występami konkursowymi mieliśmy możliwość wysłuchania wielu koncertów w wykonaniu chórów biorących udział w festiwalu. Była to dla nas nie tylko „uczta duchowa” ale również doświadczenie o charakterze dydaktycznym, gdyż wiele mogliśmy się nauczyć podziwiając kunszt artystyczny innych zespołów.

        Ciekawostką tego wyjazdu może być fakt, że dzięki naszej inicjatywie, w miejscowości Lubin - wsi letniskowej położonej na wyspie Wolin w pobliżu Międzyzdrojów uczestniczyliśmy w dniu 27.06. w Mszy św. wykonując Mszę Polską W. Lachmana dając potem koncert dla zgromadzonej publiczności. Nasz występ został przyjęty bardzo gorąco. Niestety na dłuższy koncert mimo nalegań słuchaczy  nie mogliśmy sobie pozwolić spiesząc na kolejne przesłuchania konkursowe do Międzyzdrojów. Na zakończenie festiwalu zespół uczestniczył w koncercie laureatów dając wcześniej krótki koncert  na Promenadzie Gwiazd który miał na celu propagowanie pieśni chóralnej i odbywającego się Festiwalu wśród gości wypoczywających w tym czasie w Międzyzdrojach.
     Z naszej strony traktowaliśmy te występy jako również, a może przede wszystkim prezentowanie naszego środowiska Polskiej Miedzi. Dlatego też w ostatnich dniach sierpnia planujemy udział w kolejnym międzynarodowym festiwalu - tym razem w Ohrid w Macedonii. Udział w tych festiwalach jest podyktowany pragnieniem zespołu, by szczególnie w roku Jubileuszu 50-lecia  zaprezentować KGHM Polska Miedź S.A. wobec Polski i Europy nie tylko jako czołowego światowego producenta miedzi i srebra, ale również jako firmę skutecznie wspierającą pozazawodowe - w tym przypadku kulturotwórcze zainteresowania swoich pracowników.

więcej foto