HISTORIA CZŁONKOWIE AKTUALNOŚCI WSPOMNIENIA OSIĄGNIĘCIA FOTOGALERIA PISZĄ O NAS KONTAKT
     

Lubin - wywiad Pani redaktor Katarzyny Palczewskiej z prezesem chóru
Piotrem Strzelecki
po powrocie
zespołu z Ziemi Świętej.

Bardzo dziękujemy regionalnej stacji telewizyjnej TVL za udostępnienie swojego nagrania - wywiadu, który się ukazał na antenie w dniu 15.10. 2009r

Produkcja telewizji regionalnej tvL dla TV Odra. Dziękujemy telewizji regionalnej za udostępnienie nam swojego materiału filmowego w celu wstawienia wywiadu na naszą stronę internetową. Nagranie - wywiad ukazał na antenie w dniu 15.10. 2009 roku.       W dniach od 26 września do 03 października chór gościł w Ziemi Świętej. Wyjazd ten był spełnieniem oczekiwań i pragnień sygnalizowanych od lat  przez wielu członków zespołu. Nie było tym razem skonkretyzowanych planów koncertowych, gdyż wiedzieliśmy, że i tak będzie wiele okazji do zaprezentowania się jako zespół. Tak też się stało.
    Pełna przeżyć trudna trasa pielgrzymki po Ziemi Świętej wzbogacona została licznymi  publicznymi występami chóru, które dostarczyły także setkom napotkanych  z wielu stron świata ludzi -  w tym również z  Polski  dodatkowych wzruszeń. Zaimprowizowane koncerty miały miejsce m.in. w Betlejem, Jerozolimie, Hajfie, Nazarecie, GórzeTabor, Kafarnum, Tyberiadzie czy też na Wzgórzach Golan, gdzie żegnaliśmy się w ostatni wieczór pobytu  z  Izraelem i Ziemią Świętą.
      Zespół był rozpoznawalny jako grupa wywodząca się ze środowiska Polskiej Miedzi, gdyż często członkowie chóru ubrani byli w specjalnie na użytek tego wyjazdu wykonane koszulki z umieszczonym na nich logo KGHM Polska Miedź S.A. Zmęczeni, ale pełni satysfakcji i radości uczestnicy wyjazdu do Ziemi Świętej powrócili  szczęśliwie do Lubina, snując już plany kolejnych wspaniałych wypraw.

więcej foto

Autorami filmów: Paweł Pączkowski, Stefan Marynowicz, Ryszrd Rydz, Janusz Kosmal
Montaż: Janusz Kosmal


KRONIKA WIDEO

CHÓR W ZIEMI ŚWIĘTEJ - WIDEO 1/4

CHÓR W ZIEMI ŚWIĘTEJ - WIDEO 2/4

CHÓR W ZIEMI ŚWIĘTEJ - WIDEO 3/4

CHÓR W ZIEMI ŚWIĘTEJ - WIDEO 4/4