Żegnamy dzisiaj Marka, wspaniałego człowieka, wyróżniającego się członka chóru, naszego serdecznego Przyjaciela. Był on znakomitym przykładem zanikającego już niestety modelu  bezinteresownego społecznika i Polaka – Patrioty.
       Marek był z nami przez 22 lata i był wzorem do naśladowania dla innych. Dysponując pięknym głosem stanowił nie tylko podporę chóru,  ale wspomagał funkcjonowanie zespołu poprzez włączanie się do wielu prac w tym celu podejmowanych. Marek nigdy nie odmówił gdy trzeba było z jego strony jakiejkolwiek pomocy. W chórze pełnił odpowiedzialną funkcję bibliotekarza poświęcając na nią wiele godzin poza uczestnictwem w regulaminowych próbach zespołu. Marek był Kolegą o gołębim sercu ciesząc się ogromną sympatią przez nas wszystkich.
       Przybył do Zagłębia Miedziowego z Wielkopolski z Ziemi Jaraczewskiej. Pomimo, że  bywał tam jedynie jako gość dbał o swój matecznik. Z jego inicjatywy odwiedzaliśmy wielokrotnie jego rodzinne strony. Za swą postawę i działalność doceniony  został i uhonorowany  przez władze  Ziemi Jaraczewskiej. Wyróżniony też został  przez Zakłady Górnicze Lubin gdzie pracował pod ziemią jako wyróżniający się pracownik. Niestety jak wielu naszych kolegów górników doznał ciężkiego wypadku pod ziemią – zachował jednak życie.
       Dziś Twoja droga  Marku przez życie w tym ziemskim wymiarze została przerwana. Będziemy wspominać wiele dróg które przemierzyliśmy razem z Tobą  przez minione 22 lata w czasie setek podróży chóru i  pokonanych tysięcy kilometrów.
     Teraz towarzyszymy Ci w Twojej drodze ostatniej. Wierzymy, że na jej końcu znajdziesz ukojenie, spokój i brak wszelkiego cierpienia. Śpiewaliśmy dzisiaj pogrążeni w ogromnym smutku niestety nie z Tobą ale dla Ciebie. Wierzymy, że Pan Bóg pozwoli Ci śpiewać w chórze anielskim. Na pewno tam się przydasz. Żegnaj Przyjacielu.
        Zachowamy Cię  na zawsze w dobrej pamięci. (więcej)

                                                                                   Piotr Strzelecki